Atrakcje turystyczne

Szklarska Poręba to urokliwe miasteczko położone w Dolinie Kamienne, które staje się wyborem wielu turystów szukających atrakcyjnego miejsca do pobytu i taniego noclegu w Karpaczu. Leży u podnóży Karkonoszy i Gór Izerskich, jest szeroko znane dzięki topograficznym nazwom, legendom, muzeom, odkopującym jej dzieje stowarzyszeniom. Urokliwy krajobraz, świeże powietrze, moc atrakcji turystycznych, spokojne zakątki to tylko część z licznych zalet, które czekają na Państwa w Domu Kasieńka Noclegi Szklarska Poreba.


Do Szklarskiej Poręby położonej w pobliżu Karpacza przybywa mnóstwo miłośników górskich wędrówek, rowerowych zapaleńców, narciarzy biegowych i zjazdowych, pasjonatów wyścigów psich zaprzęgów, amatorów zjazdów "retro" na rogatych saniach lub nartach w dawnym stylu. Na wszystkich odwiedzających Szklarską Porębę czekają urocze turystyczne szlaki, długie rowerowe ścieżki, dobrze przygotowane trasy biegowe oraz nartostrady. Miasteczko położone jest w górskim klimacie, między Szrenicą (1362 m), Łabskim Szczytem (1472 m), Śnieżnymi Kotłami, Śmielcem (1424 m) w Karkonoszach oraz Wysokim Kamieniem w Górach Izerskich (1058 m). Karpacz i okolica Szklarskiej Poręby niebywałym wdziękiem swego krajobrazu oczarowywała malarza Hermanna Hendricha, literata, filozofa i miłośnika przyrody Carla Hauptmanna, laureata literackiej Nagrody Nobla Gerharda Hauptmanna. Tu tworzyli: Wlastimil Hofman, grafik Krzysztof Figielski, zajmująca się ceramiką plastyczka Magdalena Wrońska-Wiatr, fotograf Tomasz Olszewski.

 

Zapraszamy serdecznie do wyboru Domu Kasieńka Noclegi Szklarskia Poreba jako miejsca do spędzenia urlopu. Znajdą tu Państwo komfort, który zagwarantuje spokojny wypoczynek. Dom Kasieńka Noclegi Szkarska Poreba zapewni przytulne miejsce do noclegu w pobliżu Karpacza. Oferujemy tani nocleg w Szklarskiej Porębie -wynajecie calego domu.